Zaznacz stronę

FERIE Z TECHNIKAMI PAMIĘCIOWYMI – WARSZTATY

Czego dowiesz się z warsztatów?

 • Jaki sposób uczenia jest dla Ciebie najlepszy
 • Jak w przyjemny i szybki sposób zapamiętywać informacje, których dotychczas uczyłeś się na pamięć
 • W jaki sposób planować naukę oraz się do niej przygotowywać

Co nas wyróżnia?

 • Nasi trenerzy są biegli w nauczaniu zapamiętywania dowolnego materiału
 • Techniki praktykujemy na materiale szkolnym, jednak nie mylcie tego z tradycyjną nauką. 
  W trakcie warsztatów jest mnóstwo zabaw ruchowych, a samo korzystanie z technik pamięciowych oparte jest na użyciu wyobraźni i wymyślaniu dziwnych historii
 • Wsparcie dla uczestników warsztatów również po jego zakończeniu
 • Praca w małych kameralnych grupach - instruktor ma czas na pracę z każdym z uczestników indywidualne podejście do każdego z uczniów

Dla kogo?

 • Dla osób, które nie wiedzą, jak wybierać z tekstu najważniejsze informacje
 • Dla osób, które mają dość wkuwania dat na pamięć
 • Dla osób, które mają trudność z zapamiętywaniem trudnych wyrazów
 • Dla osób, które znają zasady ortograficzne, a mimo to robią błędy
 • Dla osób, które lubią rysować, a nie wiedzą, w jaki sposób robić kreatywne notatki
 • Dla osób, które cenią swój wolny czas i chcą jak najmniej czasu poświęcać nauce
 • Dla osób, które szybko i skutecznie chcą przygotować się do egzaminu ósmoklasisty lub matury
 • Dla osób, które chcą uczyć się efektywnie
 • Dla osób, które marzą, by nauka stała się przyjemna

CO ZNAJDZIESZ W WARSZTATACH?

0. Wstęp
 • Dlaczego szybkie i skuteczne zapamiętywanie jest ważne?
1. Pozytywne nawyki w nauce i zapamiętywaniu
 • Wspierające środowisko oraz zasady wspierające szybsze zapamiętywanie
2. Odkrycie tajników zapamiętywania
 • Omówienie jak się uczyć wielozmysłowo

Najnowsze badania naukowe pokazują, że myślimy obrazami i uczymy się wielozmysłowo. Zdradzamy sekret trwałego zapamiętywania.

3. Techniki podstawowe
 • Praca z tekstem

Omówienie zasad pracy z tekstem i ćwiczenia wyszukiwania najważniejszych informacji.

 • Technika Łańcuszkowa

Technika łańcuszkowa jest techniką uniwersalną, za pomocą której można zapamiętać dowolny materiał. Od biologii, historii, geografii, poprzez język polski, angielski, aż na matematyce kończąc.

 • Mapy Pamięci

Uniwersalna technika, za pomocą której można opracować dowolny materiał. Szczególnie polecana dla wzrokowców i dotykowców, którzy uwielbiają rysować.

 • Sketchnoting

Uniwersalna technika, za pomocą której można opracować dowolny materiał. Szczególnie polecana dla wzrokowców i dotykowców, którzy uwielbiają rysować.

 

4. Techniki zaawansowane
 • Żywy obraz

Żywy obraz to jak najwierniejsze stworzenie w głowie obrazu, który przypomina naturalnie powstające wspomnienia.

 • Haki

Haki to technika umożliwiająca zapamiętywanie informacji w ustalonej kolejności, a następnie odtwarzanie ich na wyrywki. Pomocna również w nauce dat, zapamiętywaniu wzorów, a czasami po modyfikacji również przy zapamiętywaniu słów obcojęzycznych.

 • Zapamiętywanie trudnych słów

Technika używana na wszystkich przedmiotach, w których pojawia się słownictwo charakterystyczne dla danego przedmiotu.

 • Zapamiętywanie dat

Technika używana na historii, czasami na języku polskim. Z całą pewnością pomaga również pamiętać o urodzinach najbliższych.

SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW

Kiedy?

W ferie 2023

Termin I – 30.01-03.02.2023 r.
Termin II – 06-10.02.2023 r.

W godzinach 10:00 - 16:00

Gdzie?

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego
 
ul. Solna 12, Poznań

Jak?

Pracujemy w maksymalnie 8-osobowych grupach

Grupy są mieszane wiekowo

Każdy uczestnik pracuje na swoich materiałach szkolnych

PAKIETY CENOWE

REFERENCJE

Pani Ewa, mama 17-letniej córki:

„Nie spotkałam się jeszcze z takim systemem pomagania dzieciom i uważam, że to cud, że znalazłam ogłoszenie o warsztatach w gazecie (IWW - 04.2020 r.). Jestem bardzo wdzięczna za to, co Państwo robicie. Przez 17 lat, kiedy razem z córką szukałam różnych metod i rozwiązań, kiedy chodziłyśmy od poradni do poradni i od specjalisty do specjalisty nikt nie potrafił nam powiedzieć jak się uczyć. Nikt nie podał takich praktycznych metod zapamiętywania. Proszę jeszcze raz przyjąć moje słowa wdzięczności, gdyż już teraz, choć zajęcia skończą się dopiero w grudniu, córka widzi efekty tego, czego nauczacie. To po prostu niesamowite. Jako mama uważam, że każde dziecko, nawet takie bez deficytów, powinno mieć możliwość skorzystania z podobnych zajęć w szkole”.

Pani Milena, mama Michaliny:

„Dzień dobry. Chciałam w imieniu swoim i Michasi podziękować Pani za efektywny semestr warsztatów. Córka była bardzo zadowolona i wiele z nich wyniosła. Czy jest szansa, że będzie ciąg dalszy?

Pozdrawiam. Milena”.

OPINIE DZIECI, KTÓRE KORZYSTAŁY JUŻ Z NASZYCH ZAJĘĆ

Kaja:

„Przyszłam na zajęcia, żeby poznać jak szybciej i efektywniej się uczyć. Wszystkie techniki są fajne, ale najbardziej pomocne są dla mnie haki, ponieważ można nimi zapamiętywać wiele przydatnych rzeczy i przydają się do innych technik.
Bardzo podobało mi się, że Pani jak komuś coś nie wychodziło lub robił źle, to wytłumaczyła jeszcze raz, tak, żeby wszyscy mieli dobrze.
Z zajęć jestem zadowolona. Gdybym miała je komuś polecić, powiedziałabym, że prowadzi je bardzo miła Pani i poznajemy tam wiele technik, które możemy wykorzystywać w nauce do szkoły”.

Julia:

„Zapisałam się na warsztaty, bo ciężko było mi się uczyć. Wszystkie zajęcia i poznane techniki są pomocne w nauce. Najbardziej pomocne są dla mnie haki, bo łatwo je było zapamiętać. I jeszcze Pani, która nas uczyła, jest bardzo miła i dobrze uczy. Czy jestem zadowolona z uczestnictwa w warsztatach? Tak, BARDZO!!!”.

Ola:

„Na zajęcia się zapisałam, by lepiej zapamiętywać różne tematy związane z nauką, lekcjami.
Z poznanych i najbardziej przydatnych technik podobają mi się słowa klucze. Można porównywać je do jakichś skojarzeń, zabawnych i szybkich do zapamiętania.
Podobają mi się jeszcze zakładki osobiste, bo też są w nauce bardzo pomocne. Pani, która prowadziła zajęcia, jest bardzo miła. W przypadku, gdy ktoś nie rozumiał czegoś, wytłumaczyła to. Dużo nauczyłam się na tych warsztatach. Będę wszystkie techniki wprowadzać w praktykę, bo od kiedy zaczęłam chodzić na zajęcia, o wiele mniej czasu spędzam nad lekcjami
”.

Antek:

„Na warsztaty zapisałem się, bo chciałem lepiej zapamiętywać i znaleźć dla siebie najlepszą technikę uczenia się. Najbardziej zapadły mi w pamięci mind-mapy i alfabet i na pewno zawsze już będę z nich korzystać. Pani, która prowadzi zajęcia, jest bardzo miła i bardzo dobrze tłumaczy zagadnienia. Jestem zadowolony z zajęć. Materiał był przedstawiony w ciekawy i interesujący sposób. Polecam w 100%. Czas dobrze spędzony i bardzo owocny”.

Mateusz:

„O warsztatach powiedziała mi mama i ten sposób mi się spodobał. Ze wszystkich technik najfajniejsze były haki, bo mogę łatwo zapamiętywać. Poznałem dużo fajnych ludzi i jestem bardzo zadowolony z tych warsztatów”.

Paulina:

„Na zajęcia zaczęłam chodzić, bo mama mnie zmusiła. Teraz jestem zadowolona, bo na warsztatach jest zarąbiście. Do nauki korzystam z łańcuszków i poznałam nowych kolegów”.

Jurek:

„Zapisałem się na warsztaty, ponieważ chciałem się lepiej uczyć. Najczęściej używam techniki łańcuszkowej, nie wiem w sumie czemu. Po prostu jest ciekawa. Z zajęć jestem zadowolony. Była bardzo fajna atmosfera”.

Zuzia:

„Przyszłam na zajęcia, bo miałam problem z nauką. Ze wszystkich technik najczęściej używam map myśli, zakładek osobistych i sketchnotek, bo mi się najbardziej podobają i pomagają w nauce. Z zajęć jestem zadowolona, bo otrzymałam pomoc w zapamiętywaniu. Teraz wiem jak się uczyć. Bardzo fajne zajęcia”.

Natalia:

„Mama zapisała mnie na te warsztaty. Najczęściej robię sketchnotki. Bardzo pomogły mi w nauce historii, którą trudno zapamiętywałam. Gdy poznałam sketchnotki zaczęłam dostawać nawet szóstki. Poza tym wszystko było fajne i jestem zadowolona z zajęć. Poznałam nowych kolegów i nowe sposoby nauki”.

Amelka:

„Na warsztaty poszłam, ponieważ miałam problemy z uczeniem się. Zajęcia mi się podobały, a Pani Marta jest miła i ma poczucie humoru. Ze wszystkich technik najbardziej podobała mi się mind-mapa, ponieważ była bardzo łatwa i najbardziej pomocna. Zachęcam do dołączenia na zajęcia, ponieważ nauczycie się tam uczyć bardzo szybko”.

Ania:

„Zanim przyszłam na zajęcia, miałam problemy z nauką oraz przyswajaniem wiedzy. Podobały mi się wszystkie techniki, ale najbardziej haki, słowa klucze oraz zakładki osobiste. Zajęcia też mi się podobały. Bardzo miło spędziłam czas, a to, czego się nauczyłam, jest w szkole bardzo pomocne.
Czy jestem zadowolona z zajęć? TAK!!!
Bardzo polecam wszystkim przyjść na zajęcia. Dużo się tu dowiecie!”.
 

Laura:

„Zapisałam się, aby nauczyć się lepiej zapamiętywać. Na zajęciach poznałam dużo technik uczenia się. Bardzo fajna jest sketchnotka. Taka czytelna. Bardzo ułatwia mi naukę. Na zajęciach wszystko było fajne :-). Pani Marta dobrze tłumaczy i uczy i zajęcia są ciekawe. Jestem zadowolona, że się zapisałam. Polecam Wam te zajęcia, ponieważ dzięki nim można zapamiętać wszystko 🙂”.

Gabrysia:

„Zajęcia były za darmo u nas w szkole i zapisałam się dla ułatwienia uczenia się. Najbardziej podobała mi się technika do zapamiętywania twarzy, bo miałam z tym wcześniej problem.
Bardzo podobała mi się atmosfera na zajęciach i jestem zadowolona z udziału, bo teraz szybciej i łatwiej uczę się w szkole”.
 

Antek:

„Na warsztaty zacząłem chodzić, bo moja mama uznała, że to dobry pomysł. Na zajęciach było bardzo fajnie i dużo się nauczyłem. Najbardziej jestem zadowolony z techniki sketchnotek, bo o wiele łatwiej mi się z nich uczy”.

Bartosz:

„Znalazłem się tu, by zdobyć wiedzę oraz nauczyć się technik szybkiego uczenia i zapamiętywania. Wszystkie poznane techniki były bardzo pomocne. Bardzo dobrze mi się pracowało, a zajęcia są bardzo przydatne. O wiele łatwiej idzie mi teraz w szkole. Gdybyś też chciał się szybciej uczyć i mniej czasu spędzać nad książkami, przyjdź na zajęcia do Feelharmonii na ulicy Piłsudskiego”.

Tymek:

„Chciałem nauczyć się technik szybkiego uczenia, żeby mniej czasu się uczyć. Najbardziej spodobała mi się mapa myśli, bo szybko mogę ją narysować i od razu wszystko pamiętam. Całe zajęcia były super. Prowadzącej nie zmieniłbym za żadne skarby. Bardzo miła i fajna Pani. Prowadziła zajęcia bardzo ciekawie. Jeśli też chcecie przyspieszyć swoją naukę, to szczerze polecam uczestnictwo w tych warsztatach. Poznacie rysowane techniki, które super przyspieszają naukę”.

Skip to content